صفحه اصلي
درباره ما
محصولات
نمايندگي ها
اخبار
سوالات متداول
تالار گفتگو
دانلود
مقالات
نظرسنجی
تماس با ما

امرن الکتریک

دفتر مرکزی :  تهران، لاله زار جنوبی، پاساز تجارت، طبقه همکف، پلاک 6

تلفن:  33942081 - 33942082 - 33905353 33903213 - 33942095 - 33942094

فکس:  + 98 (21) 33942077
سایت: http://www.omron-electric.ir
ایمیل: info@omron-electric.ir

لینک های مفید
 
صفحه اصلي  |  محصولات  |  درباره ما  |  تماس با ما
 

  کولرهای مخصوص مراکز داده ریتال Rittal LCP and CRAC 1396/01/27

  سیستمهای خنک کن ریتال RITTAL مخصوص مراکز داده 
RITTAL Liquid Cooling Package & RITTAL Computer Room Air Condition 
نماینده اصلی ریتال

سیستمهای خنک کن ریتال RITTAL مخصوص مراکز داده  (  RITTAL Liquid Cooling Package & RITTAL Computer Room Air Condition )

شرکت ریتال Rittal آلمان یکی از جامع ترین سیستمهای خنک کننده مخصوص مراکز داده را عرضه می نماید. 

سیستم خنک کن مراکز داده

باتوجه به افزایش چشمگیر حجم اطلاعات سازمان ها و بنگاه های اقتصادی،نگهداری و مدیریت آن ها از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد.بدین صورت نیاز به مکانی امن و مطمئن برای نیل به این هدف شدیدا احساس می گردید لذا  از مدت زمانی نه چندان دور بحث ساخت مکانی با نام مرکز داده پیش آمد. در ابتدا این مراکز داده با استانداردهای موجود طراحی و سیستم های گوناگون در آنها نصب گردیده اند ولی با گذشت زمان و توجه به امنیت آن ها از لحاظ دسترسی یا در خصوص قابلیت اعتماد در کارکرد سیستم های مختلف نصب شده استاندارد خاصی برای طراحی آن ها مطرح گردید که به استاندارد TIA-942 معروف می باشد. در این استاندارد راه حل های اساسی برای طراحی یک مرکز داده ارائه شده است که مشتمل بر تخصیص فضاها و سیستم های مورد نیاز مشتمل بر تجهیزات مکانیکی، الکتریکی و شبکه رایانه ای مورد نیاز مرکز داده، می باشد.هریک از این سیستم ها خود به زیر مجموعه های مرتبط با آن تقسیم می گردد.

درگذشته های نه چندان دور بخش عمده ای از هزینه های ایجاد یک مرکز داده به سرورها و تجهیزاتی چون Storage ها وسایر اقلام شبکه آن تخصیص داده می شد.با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در ساخت سرورها،فضای مورد نیاز  برای یک سرور هرچه بیشتر کوچکتر شد تا جایی که تکنولوژی Blade Servers بوجود آمد.در حالی که تکنولوژی ساخت سرورها پیشرفت زیادی نموده است ولیکن هزینه ساخت این نوع سرور ها باگذشته تفاوت عمده ای ننموده است.در بحث خنک کننده ها این موضوع کاملا بر عکس می باشد بدین صورت که سرورهای نسبتا قدیمی تر مصرف برقی در حدود 1200 وات داشته اند که بدین لحاظ با استفاده از خنک کننده های معمول مراکز شبکه که به HVAC یا CRAC معروف می باشند امکان خنک کردن آن ها میسر بوده است. این نوع خنک کننده های ریتال RITTAL هوای خنک تولید شده را از زیر به درون فضای زیر کف کاذب ارسال می کنند سپس از دریچه های تعبیه شده بر روی کف کاذب خارج و سرورهای موجود را خنک می نمایند ولی به لحاظ پیشرفت در ساخت سرورها و کوچک شدن ابعاد سرورها به صورتی که تعداد 12 سرور در یک شاسی جا می گیرند،مصرف برق آن ها در حدود 4 کیلووات و گرمای تولیدی آنها در حدود 14000 BTU می باشد.لذا برای نیازهای برق و خنک کننده های آن ها باید تمهیداتی اتخاذ نمود.

همانطور که مشخص است میزان سرمایه گذاری جهت سرورها با گذشت زمان تغییر عمده ای ننموده است ولیکن میزان سرمایه گذاری برای سیستم های خنک کننده چندین برابر افزایش پیدا کرده است. این موضوع نشان دهنده اهمیت ویژه ای است که برای نصب این نوع تجهیزات باید قائل شد.سرورهای کنونی بدون خنک شدن برای مدت کوتاهی عملیاتی خواهند بود لذا صنایع سازنده تجهیزات برودتی از چندین سال پیش نسبت به بهینه سازی تجهیزات فعلی و ساخت تجهیزات جدیدتر که امکان پشتیبانی بهتر و مناسب تر از سرورهای نسل جدید را داشته باشند، اقدام نموده اند.در این راستا شرکت Rittal آلمان که به خوبی در عرصه جهانی شناخته شده است، از چندین سال پیش در زمینه تولید این نوع تجهیزات در زمینه IT فعالیت زیادی نموده است که به ترتیب زیر ارائه می گردد:

 

 

کولر های ریتال مخصوص مراکز داده

 

سیستم خنک کننده اتاق کامپیوتر RITTAL ریتال

مدل: Rittal CRAC

Rittal Computer Room Air Condition System

در این نوع سیستمها که شبیه به سیستمهای خنک کننده معمول می باشند ، فن دمنده به زیر دستگاه در محوطه فضای زیر کف کاذب منتقل شده است. بدینصورت جای فن خالی شده و در نتیجه ابعاد شبکه انتقال حرارت Heat Exchanger افزایش می یابد. درنهایت با همان ابعاد می توان ظرفیت خنک کنندگی را افزایش داد.

در ضمن باید توجه داشت، در زمانی که فن در داخل دستگاه تعبیه می گردد جهت دمیدن باد باید کانال(داکت) تعبیه نمود تا هوای دمیده شده به زیر کف کاذب منتقل گردد در این حالت به علت برخورد و اصطکاک هوا با دیواره داکت یا کانال و تغییر جهت هوا از فشار آن کاسته می گردد که این خود باعث افزایش مصرف انرژی می باشد. شرکت Rittal جهت جلوگیری از این مورد با انتقال فن به زیر دستگاه به سه روش زیر دستگاه خود را بهینه نموده است:

·          در حجم مساوی ظرفیت دستگاه خود را افزایش داده است.

·          از افت فشار بر اثر برخورد هوا با کانال جلوگیری به عمل آورده است.

·          تعویض فن در شرایط مورد لزوم در کمترین زمان ممکن (5دقیقه) امکان پذیر است.

 

 این خنک کننده های ریتال RITTAL به دو صورت هوای خنک را تامین می کنند:
در حالت اول خود دستگاه دارای کمپرسور بوده که گاز مربوطه در کندانسور با گرفتن گرمای محیط هوا را خنک می کند و توسط فن دمیده می شود. این نوع از خنک کننده های RITTAL CRAC ظرفیت هایی از 18 تا 54 کیلو وات را دارا هستند.
در حالت دوم دستگاه به سیستم لوله کشی آب سرد تولید شده توسط چیلر ریتال RITTAL Chiller متصل می گردد و به علت حذف کمپرسور از دستگاه ، ابعاد شبکه تبادل بصورت چشمگیری قابل افزایش است که این خود سبب افزایش ظرفیت دستگاهها می گردد. این نوع از خنک کننده های RITTAL CRAC ظرفیت هایی از 23 تا 118 کیلو وات را دارا هستند.
در هر دو نوع برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به درون شبکه تبادل حرارت ، از فیلترهای مخصوص استفاده می شود.
با استفاده از سنسورهای متعدد ، سیستم مکانیکی به شبکه کنترلی دستگاه که به شبکه نظارتی کل سیستمها متصل است ، مرتبط شده و توسط سیستم جامع مانیتورینگ ریتال RITTAL کل سیستم قابل برنامه ریزی می باشد.

 

 

 

 

 

کولر ریتال مراکز داده

 

سیستم خنک کننده با آب سرد RITTAL ریتال

مدل: Rittal LCP

Rittal Liquid Cooling Package

اصولا شرکت ریتال Rittal بر اساس ظرفیت مورد نیاز برودتی رک ها در مراکز داده ، تجهیزات خود را برای کار در سه سطح کلی دسته بندی نموده است :


1- تراکم کم : LCP Low Densiti
تجهیزات این نوع دقیقا مانند روشهای معمول و تجهیزات CRAC می باشند. ( به بخش بالایی ، خنک کننده مخصوص اتاق کامپیوتر RITTAL CRAC مراجعه فرمایید )

2- تراکم متوسط LCP InLine Medium Density
در این حالت بواسطه محدودیت درCFM مورد نیاز برای خنک کردن سرورها در درون رک میتوان راهرو گرم یا سرد را بر اساس چیدمان رکها و تجهیزات درون آنها ، از بقیه جدا نمود. این امر به دو شکل امکانپذیر است:
یا باید راهرو را جدا کرده و به شکل سابق از  Rittal CRAC ریتال کراک استفاده نمود و یا باید از دمنده هایی استفاده کرد که در کنار رکها قرار گرفته و هوای خنک را در این راهروها تزریق میکند. این نوع دمنده ها توسط آب خنکی که از چیلر ریتال Rittal Chiller به آنها وارد می شود هوا را خنک میکنند.

3- تراکم زیاد LCP Standard/Plus/Smart High Density
در این حالت بعلت بالا بودن تراکم تولید گرما در رکها ، هوای خنک مستقیما توسط دمنده های مخصوص به درون رک فرستاده می شود. این دمنده ها از آب سرد تولید شده در چیلر ریتال Rittal Chiller استفاده میکنند.
در اینحالت رکها از نوعی هستند که هیچگونه ورود و خروج هوا در آنها صورت نگرفته و گرمای تولید شده مستقیما از انتهای رک وارد سیستم خنک کننده شده و هوای خنک از جلوی رک جایگزین می گردد. این نوع دمنده ها قابلیت تزریق هوای سرد را از دو جهت دارا هستند و بازده انرژی بالایی دارند. در این روش فقط فضای داخل رکها خنک میشود.

 

 

 

rittal IT Chiller

 

 

جیلر ریتال Rittal IT Chiller

مدل: Rittal Chiller

چیلرهای ریتال Rittal Chillers با صرفه جوئی منحصر به فرد در انرژی و هزینه ها ، بطور خاص برای تجهیزات حساس IT که تهویه آنها از طریق خنک کننده های هوا به آب LCP و یا CRAC صورت میگیرد طراحی و تولید شده اند.
در این سیستم نکات ایمنی مانند پمپهای دور متغیر و قابل جایگزینی ، کمپرسورها ، خنک کنندگی اضطراری و مخزن ذخیره آب در نظر گرفته شده که عملکرد بهینه و بدون خطا را تضمین می کند.
چیلرهای ریتال امکان اتصال به free cooling را دارند که باعث صرفه جوئی در مصرف انرژی می گردد.
ظرفیت برودتی این چیلرهای ریتال Rital Chillers از 15 تا 481 کیلو وات می باشد

 


جهت کسب اطلاعات بیشتر مطالعه فرمایید : 

 

وبلاگ مقالات امرن الکتریک      وبلاگ کاربران امرن الکتریک

  

 فروشگاه امرن الکتریک  نماینده رسمی برندهای جهانی زیر در ایران می باشد : 

 

 نماینده رسمی امرن OMRON (ژاپن)

 نماینده رسمی فونیکس کنتاکت Phoenix contact (آلمان)

 نماینده رسمی ریتال Rittal (آلمان)

 نماینده رسمی فوجی الکتریک Fuji Electric (ژاپن)

 نماینده رسمی بونگشین Bongshin (کره)

 نماینده رسمی اسیت Esit (ترکیه)

 نماینده رسمی میکروسونیک Microsonic (آلمان)

 نماینده رسمی دوپکه Doepke (آلمان)

 نماینده رسمی پپر اند فوکس Pepperl + Fuchs (آلمان)

 نماینده رسمی یاسکاوا Yaskawa (ژاپن)

 نماینده رسمی میتسوبیشی Mitsubishi (ژاپن) در ایران

  

کلیه حقوق برای شرکت اتوماسیون صنعتی مارلیک محفوظ می باشد . (1396 / 2017 ) توسط مدیرسایت : نورآرا

 

 

 

تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد .